Římskokatolická
Farnost Protivanov

Návštěva nemocných.

Únorová návštěva proběhne trošku mimořádně. V Malém Hradisku budu navštěvovat nemocné dle domluvy v sobotu 29.1. před večerní mší svatou. V Protivanově pak v úterý 1.2. v dopoledních hodinách. Ale protože tento den hned ráno v 8:00 hodin se bude otvírat systém pro dotace na opravy křížů, staroušky začnu navštěvovat až tak od 9:00 hodin. Tedy všechny návštěvy proběhnou s mírným zpožděním, předpokládám, že posun bude asi hodinový. V Bukové pak návštěvy proběhnou v den, kdy jsem se s babičkami dohodl, tedy ve čtvrtek 3.2. v odpoledních hodinách.

Hromnice (2.2.)

Na svátek Uvedení Páně do chrámu, po staru Hromnic bude mše svatá v tradičních 17:00 hodin. Slavit budeme v kostele!!!! Na bohoslužbu si můžete donést svoje svíce, třeba křestní. Během bohoslužby uskutečníme tradiční průvod se svícemi. Po bohoslužbě vám budou vzadu na stolečku k dispozici hromničky.

Modlitba za Ukrajinu

Papež František všechny vyzývá k modlitbě za Ukrajinu a vůbec za uklidnění situace na východě Evropy. Pamatujme tedy v modlitbě a třeba i ve své postní kázni či každodenní oběti na tento úmysl.

Udílení svátosti nemocných

Udílení svátosti nemocných v kostele bude v neděli 13. února (v Malém Hradisku v sobotu 12.2.). Kdo chce tuto svátost přijmout, buďte duchovně připraveni, tedy smířeni s Bohem i s církví ze svaté zpovědi. Možnost ke svátosti smíření je půl hodiny každý všední den, je-li mše svatá.

Zvonek k jubileu kostela

Vzadu na stolečku, kde bývají připraveny obětní dary ke mši svaté je malý zvoneček. Kdo by tedy měl zájem o kopii zvonu, ulitému k jubileu kostela v té malé podobě zvonečku na stole, napište se na přiložený arch. Cena se bude odvíjet od počtu zájemců. Předběžná a orientační cena by měla být 650,- kč. Nabídka bude uzavřena na konci února.

Volné mešní úmysly v měsíci BŘEZNU jubilejního roku 2022

V březnu jsou už volné pouze středeční mše svaté. Není vůbec žádný problém posunout tyto bohoslužby do večerního času. Konkrétně se jedná o tyto datumy: 16. a 23. Kdo by tedy chtěl obětovat mši svatou za svou rodinu, přátele, známé či na příležitostný úmysl (narozeniny), ozvěte se mně na mobil.

Volné mše svaté v kapli svatého Josefa v Bukové (leden-květen)

V prvním půlroce roku 2022 jsou tyto čtvrteční bohoslužby v Bukové bez úmyslu: 24. února; 17. března a 12. května.

Malé jubilejní svíce

Vzadu v kostele na stolečku jsou vzorky menších, ručně zdobených svící k letošnímu jubileu našeho farního kostela Narození Panny Marie. Kdo by si ji chtěl pořídit a mít ji doma, zapište se na arch papíru, který je tam taktéž. Ke svému jménu připište počet a velikost svíce (malá-střední-velká). Nabídka bude uzavřena k poslednímu březnu.

Mince k jubileu kostela

V jubilejním roce vám všem farnost nabízí ke koupi pamětní mince k jubileu našeho farního kostela Narození Panny Marie. Jsou měděné a ocelostříbrné. Pro sběratele a numismatiky jsou pak ještě vyraženy ze stříbra. Jejich cena je: měď a ocelostříbro 120,- kč, stříbrná pak za 1.500,- kč. Klidně tedy můžete rozšířit svou sbírku pamětních mincí z roku 2016, kdy byla ukončena generální oprava fary. Tenkrát se razilo do patinované mosazi a lesklé ALPAKY.

Čokoláda k jubileu kostela

K jubileu kostela si naše farnost nechala uvařit hořkou farní čokoládu. I ta je k dostání na faře a na knihovně. Prodává se za 40,- kč. Výtěžek poslouží k činorodým farním aktivitám.